Oudere werkzoekende mist steun | Arbeidsdeskundigen
05
jun
2014

Oudere werkzoekende mist steun

De 45+ werkzoekende heeft niet goed voor ogen waar en hoe gezocht moet worden naar werk en wie om hulp gevraagd kan worden. Dit blijkt uit onderzoek onder 1329 respondenten, uitgevoerd in opdracht van loopbaanbegeleider Oudstanding. Ook blijkt deze groep weinig steun uit zijn omgeving te ervaren, wat juist van essentieel belang is voor het sneller terugkeren naar de arbeidsmarkt. Daarnaast wordt leeftijd nog altijd als een zeer belemmerende factor voor het vinden van een baan ervaren.

De meerderheid van de 45-64 jarige werkzoekenden blijkt zijn of haar gezondheid als goed tot zeer goed te ervaren en voelt zich fysiek en mentaal in staat om te werken. Ook blijkt dat naarmate de leeftijd toeneemt men niet vaker ziek is. Wel is opvallend dat de werkzoekende tussen 45-54 jaar zich vaker lichamelijk of emotioneel gehinderd voelt bij het uitvoeren van dagelijkse activiteiten in vergelijking met de 55-64 jarige. De oudere doelgroep scoort mentaal beter en ervaart meer zingeving.

Het grootste deel van de onderzochte populatie geeft verder aan dat het onderhouden van de vitaliteit ertoe kan bijdragen eerder een baan te vinden. Werkgevers kijken uit naar vitale medewerkers. Het bevorderen van de duurzame inzetbaarheid is daarmee ook een belangrijk agendapunt voor de oudere werkzoekende populatie.

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Stelsel sociaal-medische beoordeling piept en kraakt

De uitvoering van sociaal-medische beoordelingen door UWV staat onder zware ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Krapte op de arbeidsmarkt biedt kans op betere arbeidsvoorwaarden

De structurele krapte op de arbeidsmarkt verandert het speelveld. Volgens n ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Ontdek het programma van de AD Parade op 12 juni 2025

Het programma is defintief.  Vanaf aankomst bepaal je zelf je programma ...

NVvA
Arbeidsdeskundigen
Meer Vereniging NVvA nieuws