GGZ-cliënten met een bijstandsuitkering hebben baat bij IPS | Arbeidsdeskundigen
04
jan
2017

GGZ-cliënten met een bijstandsuitkering hebben baat bij IPS

Het Trimbos-instituut evalueerde een pilot bij de gemeente Den Haag waarin cliënten van GGZ- of maatschappelijke opvang met ernstige psychische problemen en een bijstandsuitkering, met hulp van de methodiek Individuele Plaatsing en Steun (IPS) naar werk werden geholpen. De uitkomst was positief.

Den Haag is de eerste gemeente waar de IPS-methodiek systematisch is uitgeprobeerd en waarbij onderzocht is of cliënten van GGZ of een maatschappelijke opvanginstelling er baat bij hebben. De pilot van een jaar was gericht op verbetering van de arbeidsparticipatie. De gemeente werkte daarvoor onder meer samen met GGZ-organisatie Parnassia Groep en maatschappelijke opvanginstelling Housing First.

De resultaten waren goed: na een jaar had negen procent van de deelnemers betaald werk. Ruim veertig procent had op enig moment van de onderzoeksperiode een vorm van werk: onbetaald of betaald. Dat was inclusief het opdoen van werkervaring, zoals een proefplaatsing bij een reguliere werkgever.

Ga voor meer informatie naar de site van het Trimbos-instituut.

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Hoe ziet de arbeidsmarkt voor zzp’ers eruit sinds 1 januari 2025?

Sinds 1 januari 2025 is de handhaving op schijnzelfstandigheid in Nederland ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Voorjaarsnota 2025: maatregelen sociale zekerheid en implicaties

De Voorjaarsnota 2025 introduceert diverse maatregelen op het gebied van so ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Betere dienstverlening vraagt om noodzakelijke veranderingen

Het UWV staat voor de uitdaging om zijn dienstverlening te verbeteren en te ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws