Arbeidsparticipatietool helpt werkgevers op weg | Arbeidsdeskundigen
03
jul
2014

Arbeidsparticipatietool helpt werkgevers op weg

Slechts 30 procent van de mensen met een chronische aandoening of handicap heeft een betaalde baan. Voor 70 procent komt dat ‘meedoen’ dus erg onder druk te staan en zorgt het voor financiële problemen. Twaalf patiëntenorganisaties ontwikkelden daarom, samen met Stichting September, een Arbeidsparticipatietool: een speciale website en een app waar zowel werkgevers als mensen met een chronische aandoening hun voordeel mee kunnen doen.

Dat de arbeidsparticipatie in veel gevallen niet optimaal is heeft volgens de initiatiefnemers meerdere oorzaken. In ieder geval speelt de grote onbekendheid met de aandoening mee van werkgevers, leidinggevenden en collega’s. Dit kan tot problemen leiden op de werkplek. Daarnaast speelt onbekendheid met het ziektebeeld en de gevolgen ook bij professionals die hierbij betrokken zijn. Maar ook de mensen met een chronische aandoening of handicap zijn zelf niet altijd op de hoogte van de invloed van de aandoening op werk, de oplossingen die hiervoor gevonden kunnen worden en de regels en wetten die er zijn, als het mis gaat.

De Arbeidsparticipatietool wil die onbekendheid wegnemen. Per aandoening geeft de tool ziekte specifieke gegevens, aangevuld met ervaringsgegevens op het gebied van het thema arbeid. Verder is er ook een beknopt uitleg voor de werkgever, leidinggevende of collega. Puntsgewijs geeft de tool uitleg over de aandoening van de werknemer, de vooroordelen hierover, wat voor invloed de aandoening op het werk heeft en wat hiertegen te doen is. http://arbeidsparticipatietool.nl/

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Wat arbeidsmarktmodellen laten zien over werk en onbetaald werk

Betaald werk is slechts één deel van wat een samenleving draaiende houdt. I ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Arbeidsmarktkrapte, AI en generatie Z: mythen onder de loep

De arbeidsmarkt wordt vaak beschreven in grote woorden: structurele krapte ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Mensen met een beperking blijven moeite houden met toegang tot werk

Veel mensen met een beperking willen graag werken, maar ervaren grote dremp ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws