Arbeidsmarkt groeit; werkloosheid onder ouderen houdt aan | Arbeidsdeskundigen
16
nov
2016

Arbeidsmarkt groeit; werkloosheid onder ouderen houdt aan

Onevenwichtige groei arbeidsmarkt: ANBO pleit voor maatregelen vanwege arbeidsmarktdiscriminatie van ouderen.

Onder de gehele beroepsbevolking is de langdurige werkloosheid verminderd. Uit de nieuwste cijfers van het CBS blijkt dat in het derde kwartaal van 2016 127.000 mensen van 45 tot 75 jaar geen werk hadden. Van de tien werkloze 45-plussers zoeken er zes langer dan een jaar naar een baan, aldus de NOS.

Voor het eerst zijn vijftig-plussers de grootste groep op de arbeidsmarkt, in plaats van dertig-plussers. ANBO pleit daarom voor 'bestrijding van de negatieve beeldvorming ten aanzien van oudere werknemers'. De organisatie dringt aan op 'sterkere en langdurige fiscale prikkels' om langdurig werklozen in dienst te nemen.

ANBO stuurde hierover een brief aan de Tweede Kamer. Op 17-11 debatteert de Tweede Kamer over arbeidsmarktdiscriminatie.

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Nieuwe bijzonder hoogleraar Arbeidsdeskundigheid en inclusieve participatie

Met trots kunnen we melden dat prof. dr. Margot Joosen per 1 december 2025 ...

NVvA
Raad van Advies NVvA kijkt vooruit: ‘Hoe maken we Nederland meer beter?’

Op dinsdagavond 4 november kwam de Raad van Advies van de NVvA bijeen in he ...

NVvA
NVvA
Meer inzicht in werk en welzijn van mensen met autisme

Tien jaar na de oprichting biedt het Nederlands Autisme Register (NAR) een ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws