Vereniging Gehandicaptenzorg NL (VGN) stuurt brief met succesvoorwaarden Participatiewet naar Tweede Kamer | Arbeidsdeskundigen
26
jan
2017

Vereniging Gehandicaptenzorg NL (VGN) stuurt brief met succesvoorwaarden Participatiewet naar Tweede Kamer

De VGN heeft samen met GGZ Nederland en de Federatie Opvang per brief aandacht gevraagd voor een vijftal succesvoorwaarden voor de Participatiewet.

De VGN, GGZ Nederland en de Federatie Opvang vragen, gegeven het Algemeen Overleg over de Participatiewet op 26 juni aanstaande, in de brief aandacht voor de volgende vijf voorwaarden:

- Een sluitende aanpak in elke gemeente, zodat elke jongere met beperkingen die het Passend Onderwijs verlaat een begeleidingstraject krijgt aangeboden.

- Een integraal ondersteuningsaanbod op maat. Niet iedere jongere met beperkingen is direct in staat om een betaalde baan te accepteren. Maar met de juiste ondersteuning is op termijn een baan vaak wel mogelijk.

- Versterk de erkenning van deelcertificaten door werkgevers in plaats van diploma’s. Werkgevers zouden veel meer moeten kijken naar wat iemand dat kan wat nodig is om in het bedrijf te kunnen werken.

- Een leven lang leren is voor iedereen belangrijk om hun werk te behouden. Zeker ook voor mensen met beperkingen die misschien wat meer tijd nodig hebben om talenten zo veel mogelijk te benutten.

- De doelgroep bepaling in de Participatiewet is te ingewikkeld en leidt tot verdringen op de arbeidsmarkt. Mensen met beperkingen die met een voorziening wel het minimumloon kunnen verdienen tellen pas mee als de Quotumregeling is ingegaan. Door het vereenvoudigen van de doelgroep bepaling wordt het voor bedrijven overzichtelijker en wordt verdringing op de arbeidsmarkt tegen gegaan.

De volledige brief aan de Tweede Kamer vind je hier.

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Vacature: Versterking van het  bestuur gezocht

De  NVvA staat aan de vooravond van een belangrijke volgende stap in de ont ...

NVvA
Nieuw NVvA-kantoor in Harderwijk

De NVvA heeft sinds kort een nieuwe locatie! We hebben nu een eigen plek in ...

NVvA
NVvA
Ziekteverzuim schiet omhoog: niet alleen door griep

Het ziekteverzuim onder werknemers is in september fors gestegen. Volgens A ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws