Trendrapportage Banenafspraak eerste kwartaal: aantal banen stijgt | Arbeidsdeskundigen
22
aug
2017

Trendrapportage Banenafspraak eerste kwartaal: aantal banen stijgt

Eind maart 2017 waren er volgens de definitie banenafspraak 15.719 extra banen via een regulier dienstverband en 8.887 extra banen via een uitzendcontract of detachering ten opzichte van de nulmeting eind december 2012.

Uit de trendrapportage blijkt dat er eind maart 2017 204.074 mensen met een geldige grondslag in het doelgroepregister stonden, een afname van 43.665 personen ten opzichte van de nulmeting. Deze afname kan vooral verklaard worden door de herindeling Wajong.

Het aantal personen in het doelgroepregister dat valt onder de participatiewet, is dit kwartaal sterker toegenomen dan in eerdere kwartalen. Deels is dit te verklaren doordat 1.664 nieuwe personen via de praktijkroute zijn ingestroomd. Dat gebeurde dit kwartaal voor het eerst. Het gaat hierbij vooral om mensen die in 2016 al werkten op basis van verminderde loonwaarde en die per 1 januari 2017 het recht kregen om opgenomen te worden in het doelgroepregister. De banen van deze mensen tellen dit kwartaal dus ook voor het eerst mee voor de banenafspraak.

Trendrapportages

De regionale trendrapportage (pdf, 2 MB) geeft aan hoe de omvang van de doelgroep populatie zich ontwikkelt en hoeveel banen (in de definitie van de banenafspraak) in de regio’s gerealiseerd zijn.

De factsheet banenafspraak (pdf, 4 MB) is bedoeld als verdieping op de regionale trendrapportage banenafspraak en zoomt vooral in op (het verloop van) het aantal werkzame personen.

De publicatie transparantie van klantprofielen (pdf, 976 kB) geeft inzicht in de vorderingen op het terrein van het aantal mensen dat behoort tot de doelgroep van de banenafspraak en door UWV en gemeenten (anoniem) voor het voetlicht wordt gebracht.

De cijfers uit de regionale rapportages zijn indicatief. Zij geven een indicatie over de voortgang van het aantal banen per arbeidsmarktregio ten opzichte van de nulmeting en ten opzichte van eerdere kwartalen. De regionale rapportages zijn niet geschikt als officiële meting van de realisatie van de banenafspraak, omdat deze meting jaarlijks plaatsvindt. Bovendien worden de banen via uitzendcontract of detachering in de kwartaalrapportages niet uitgesplitst naar overheid en markt.

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
1 op de 5 werkhervatters vindt na WW-uitkering werk via uitzendbureau

In 2022 ontvingen 221 duizend mensen een WW-uitkering. Een jaar later had 5 ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Werk en mantelzorg: werkgevers zoeken samen met werknemers naar oplossingen

Het combineren van werk en mantelzorgtaken verloopt voor veel werknemers do ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Raad van State waarschuwt: stijgende uitgaven zorg en sociale zekerheid vragen om herziening

De Raad van State heeft het kabinet gewaarschuwd voor de snel stijgende uit ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws