Technologie voor het versterken van de arbeidsmarktpositie van mensen met een psychosociale arbeidsbeperking | Arbeidsdeskundigen
29
okt
2020

Technologie voor het versterken van de arbeidsmarktpositie van mensen met een psychosociale arbeidsbeperking

Het zoeken en vinden van werk vereist de juiste vaardigheden en intentie (I). Aan het werk blijven vereist dat men de taken goed kan uitvoeren (II), dat men vitaal is en blijft (III), dat men zich kan blijven ontwikkelen (IV) en eenvoudig van de ene naar de ander baan kan overstappen (V).

Technologie kan al deze elementen ondersteunen:
Tech I: zoek en vind ondersteuning
Tech II: taakondersteuning
Tech III: vitaliteitsondersteuning
Tech IV: ontwikkeling ondersteuning
Tech V: mobiliteitsondersteuning

Tech I t/m V wordt samen Inclusieve Technologie genoemd. TNO lanceert een handleiding om werkgevers mee te nemen in de mogelijkheden die technologie kan bieden.

Zie bijgaand het persbericht en de handleiding, die is opgenomen in de kennisbank van Instituut GAK (financier van het project).

https://www.tno.nl/nl/over-tno/nieuws/2020/10/iedere-werknemer-kan-zinvol-en-passend-werk-doen-met-de-juiste-technologische-ondersteuning/

https://www.instituutgak.nl/onderzoek/kennisbank/handreiking-technologie-en-psychosociale-belemmeringen/

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Nieuwe bijzonder hoogleraar Arbeidsdeskundigheid en inclusieve participatie

Met trots kunnen we melden dat prof. dr. Margot Joosen per 1 december 2025 ...

NVvA
Raad van Advies NVvA kijkt vooruit: ‘Hoe maken we Nederland meer beter?’

Op dinsdagavond 4 november kwam de Raad van Advies van de NVvA bijeen in he ...

NVvA
NVvA
Meer inzicht in werk en welzijn van mensen met autisme

Tien jaar na de oprichting biedt het Nederlands Autisme Register (NAR) een ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws