Robotisering en digitalisering vormen volgens industrie geen gevaar voor werkgelegenheid | Arbeidsdeskundigen
10
sep
2018

Robotisering en digitalisering vormen volgens industrie geen gevaar voor werkgelegenheid

De industrie vindt dat robotisering en digitalisering geen gevaar voor vormen voor de werkgelegenheid, zo blijkt uit de MKB-enquête ter gelegenheid van de derde Dag van de Industrie.

Uit de enquête komt naar voren dat meer dan 90 procent van de Nederlandse industriële bedrijven positief staat tegenover de veranderingen die robotisering en digitalisering brengen. Deze ontwikkelingen zullen volgens meer dan de helft van de bedrijven weliswaar leiden tot een verandering van het karakter van het werk, maar niet tot aantasting van de werkgelegenheid, die volgens hen op zijn minst gelijk zal blijven.

Verder geven de industriële bedrijven aan dat ze hun positie verder willen versterken door te investeren in nieuwe producten en diensten (85 procent); nieuw personeel en opleidingen (65 procent); verduurzaming (60 procent) en energiebesparing (55 procent).

Als meest belemmerende factor wordt het tekort op de arbeidsmarkt aan goed opgeleid personeel gezien (80 procent), op de tweede plaats staat regelgeving (65 procent).

Iets meer dan de helft van de ondervraagden (55 procent) geeft het industriebeleid van het kabinet een voldoende. De industrie zou graag meer aandacht voor onderwijs en innovatie zien.

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Hoe ziet de arbeidsmarkt voor zzp’ers eruit sinds 1 januari 2025?

Sinds 1 januari 2025 is de handhaving op schijnzelfstandigheid in Nederland ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Voorjaarsnota 2025: maatregelen sociale zekerheid en implicaties

De Voorjaarsnota 2025 introduceert diverse maatregelen op het gebied van so ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Betere dienstverlening vraagt om noodzakelijke veranderingen

Het UWV staat voor de uitdaging om zijn dienstverlening te verbeteren en te ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws