Essays over preventie van beroepsziekten door stoffen | Arbeidsdeskundigen
02
okt
2018

Essays over preventie van beroepsziekten door stoffen

Het Ministerie van SZW heeft een aantal deskundigen vanuit diverse disciplines te vragen een essay te schrijven over het vraagstuk van ‘beroepsziekten door stoffen’ en de mogelijkheden voor preventie.

Beroepsziekten door stoffen komen vaker voor dan men verwacht. Maar liefst één op de zes miljoen werknemers (1 miljoen Nederlanders) heeft te maken met gevaarlijke stoffen op het werk. Bovendien sterven jaarlijks naar schatting 4100 mensen door beroepsziekten, waarvan 3000 mensen door gevaarlijke stoffen.

Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid vindt dat dit anders kan en moet en wil daarom de komende jaren speciale aandacht geven aan beroepsziekten door stoffen. Het resultaat valt te lezen in de essaybundel die op woensdag 26 september tijdens een speciaal hiervoor georganiseerd symposium is aangeboden.

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
UWV publiceert bevindingen kwaliteitsonderzoek long covid-beoordelingen

Het UWV heeft de bevindingen gepubliceerd van een kwaliteitsonderzoek naar ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Programma voor AD van de Toekomst is bekend

Het programma voor `de arbeidsdeskundige van de toekomst´ is bekend! Ben ji ...

NVvA
NVvA
Minister noemt NVvA als vaste overlegpartner in sociaal-medisch dossier

In een recente kamerbrief over het dossier sociaal-medisch beoordelen worde ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws