Start onderzoek doorontwikkeling e-learning betrekken van naasten bij arbeidsre-integratie | Arbeidsdeskundigen
30
mrt
2022

Start onderzoek doorontwikkeling e-learning betrekken van naasten bij arbeidsre-integratie

In maart is het onderzoek ‘Doorontwikkeling e-learning betrekken van naasten’ van start gegaan. Ondanks dat breed onderkend wordt dat naasten zoals partners, familieleden en vrienden invloed kunnen hebben op gezondheids- en werkuitkomsten van mensen met een chronische ziekte, ontbreekt het onderwerp nagenoeg in het huidige (na)scholingsaanbod en in praktijkbeoefening.

In haar promotieonderzoek heeft Nicole Snippen (UMCG) de e-learning cursus “Betrekken van naasten bij arbeidsre-integratie” ontwikkeld waarmee bedrijfs- en verzekeringsartsen kunnen leren hoe zij het beste rekening kunnen houden met de invloed van naasten en hoe zij hen kunnen betrekken bij het re-integratieproces van verzuimende werkenden met een chronische ziekte. Het doel van het huidige project is het doorontwikkelen en evalueren van deze e-learning cursus voor arbeidsdeskundigen.

Het onderzoek bestaat uit klankbordsessies, een vragenlijstonderzoek en implementatie in de arbeidsdeskundige praktijk met intervisiebijeenkomsten. In twee gesprekken met in totaal 10-12 arbeidsdeskundigen (zogenaamde klankbordsessies) wordt onderzocht welke onderdelen van de e-learning cursus voldoende aansluiten en welke aanpassingen nodig zijn om de e-learning cursus beter aan te laten sluiten bij de kennis, werkzaamheden en dagelijkse praktijk van arbeidsdeskundigen. Hierbij doorlopen de deelnemers de bestaande e-learning cursus vooraf aan de klankbordsessie. In samenwerking met arbeidsdeskundigen en cliënt- en naastenvertegenwoordigers worden de informatie, casuïstiek en voorbeelden waar nodig aangepast en aangevuld.

Vervolgens wordt de doorontwikkelde e-learning cursus breed aangeboden aan arbeidsdeskundigen. De effecten van de e-learning cursus op arbeidsdeskundigen en hun tevredenheid over de e-learning cursus worden met behulp van vragenlijsten geëvalueerd. Een deel van de deelnemers zal na het doorlopen van de e-learning cursus gedurende een aantal maanden worden gevolgd om inzicht te krijgen in hoeverre zij de opgedane kennis, inzichten en beschikbare hulpmiddelen voor het betrekken van naasten toepassen in hun dagelijkse praktijk. Deze arbeidsdeskundigen vullen een extra vragenlijst in en nemen deel aan een intervisiebijeenkomst over wat er goed gaat bij de toepassing, waar zij tegenaan lopen en wat er verder nodig is om de vertaalslag te maken naar toepassing in de praktijk.

Het onderzoek loopt van 1 maart 2022 tot 1 mei 2023 en wordt uitgevoerd o.l.v. Nicole Snippen (afdeling Gezondheidswetenschappen, Universitair Medisch Centrum Groningen, n.c.snippen@umcg.nl). Je kunt je binnenkort al aanmelden voor deelname aan één van de klankbordsessies. Meer informatie volgt spoedig.

AKC
Arbeidsdeskundigen
Terug naar overzicht
Meer AKC nieuws
‘Met slimme ontwerpkeuzes en domotica win je tijd en energie’

5 vragen aan Ed. Bijman Architect Ed. Bijman raakte rolstoelafhankelijk ...

AKC
Opnieuw €1 miljoen beschikbaar voor inclusieve technologie in het mkb

Van 5 januari tot en met 29 mei 17.00 uur kunnen mkb’ers weer subsidie aanv ...

AKC
Help mee met het ontwerp van de nieuwe AKC-website

Het AKC werkt aan een nieuwe website. Vanaf 1 januari 2026 hebben we de sam ...

AKC
Meer Kenniscentrum AKC nieuws