Workshop beeldbellen tijdens academiseringsmiddag in Groningen | Arbeidsdeskundigen
25
jul
2022

Workshop beeldbellen tijdens academiseringsmiddag in Groningen

Op 30 juni organiseerde de Academische Werk Plaats Noord (UWV) een academiseringsmiddag in het UMCG in Groningen. Tijdens deze middag presenteerden verschillende verzekeringsartsen hun onderzoek, is er informatie gegeven over het doen van kleinschalig onderzoek en konden arbeidsdeskundigen en verzekeringsartsen in workshops met elkaar aan de slag. Het AKC verzorgde samen met Roos van der Schoor van Muzus twee workshops over beeldbellen.

We startten met de belangrijkste inzichten uit het onderzoek en informatie over het onderzoek van verzekeringsarts Elza Muller, waarin verzekeringsartsen met cliënten beeldbelden. Daarna was het tijd voor de workshopdeelnemers om kleur te bekennen. Door stappen vooruit of achteruit te zetten, konden zij laten zien of en hoe ze beeldbellen toepassen en hoe ze denken over het gebruik hiervan.

Vervolgens gingen deelnemers met elkaar in gesprek over de vraag hoe je je talenten kunt benutten als je gebruikmaakt van beeldbellen. Een arbeidsdeskundige die sterk is in het op het gemak stellen van de cliënt, vertelde dat zij op vergelijkbare manier handelt als ze contact heeft via beeldbellen. Ze stelt dezelfde soort vragen en besteedt ook aandacht aan het inloggen, de (prettige en rustige) plek die iemand heeft gekozen voor het gesprek. Ze zegt het belangrijk te vinden hiervoor voldoende tijd te nemen.

Valkuilen zijn bijvoorbeeld het niet in de camera kijken, waardoor de cliënt kan denken dat je iets anders aan het doen bent. Kijk je niet in de camera, dan is het belangrijk om te benoemen wat je doet, bijvoorbeeld het maken van een aantekening of het nazoeken van informatie in het dossier van de client. Ook blijft non-verbale communicatie bij beeldbellen belangrijk. Doordat je ook jezelf ziet, is er direct feedback. Dat kan helpen bij de eigen bewustwording.

Al met al goede inzichten en leuke gesprekken in de workshops, die – net als de academiseringsmiddag – door de deelnemers werden gewaardeerd met een 7,9!

AKC
Arbeidsdeskundigen
NVvA
Terug naar overzicht
Meer Arbeidsdeskundigen nieuws
Scholing als sleutel tot duurzame inzetbaarheid

Scholing speelt een steeds belangrijkere rol in de re-integratie van mensen ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Voorjaarsnota 2025: Doorbraak voor werkzoekenden met psychische kwetsbaarheid

Met de Voorjaarsnota 2025 zet het kabinet stevige stappen om de sociale zek ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Ziek tijdens WGA-uitkering: krijg je als werkgever een loonsanctie

Als een werknemer ziek wordt, moet de werkgever zich inspannen om hem of ha ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Arbeidsdeskundigen nieuws