Een derde kantoorpersoneel ervaart zakelijke email als bron van stress | Arbeidsdeskundigen
29
nov
2017

Een derde kantoorpersoneel ervaart zakelijke email als bron van stress

Dit blijkt uit onderzoek in opdracht van de Nederlandse Beroepsvereniging van Professional Organizers (NBPO) onder 524 mensen met een kantoobaan.

De hoeveelheid tijd die het kost om de mail te beantwoorden is recht evenredig met de hoeveelheid stress die dat oplevert.

Belangrijke constateringen uit het onderzoek zijn:

  • ongeveer 50% van de ondervraagden die dagelijks twee uur of meer aan besteedt, geeft aan dat dit tot stress leidt en 11 % ervaart zelfs veel stress. Bijna 40 % spendeert 1-2 uur per dag aan e-mail, 20% spendeert een kwart van de werkdag aan e-mailen.
  • 25% van de leidinggevenden ontvangt 50-100 mails per dag, waaraan zij meer tijd besteden dan de gemiddelde werknemer.
  • 42% van het kantoorpersoneel vindt dat de dagelijkse mailstroom afleidt van de dagelijkse, eigenlijke taken.
NVvA
Terug naar overzicht
Meer Arbeidsdeskundigen nieuws
Informatie voor deelnemers – NVvA & AKC Najaarscongres 2025

“De andere kant” – donderdag 20 november 2025, De Basiliek, Veenendaal. ...

NVvA
Arbeidsdeskundigen
Aanbeveling zorgschade 2025 nu van kracht

De Letselschade Raad heeft de Aanbeveling zorgschade 2025 vastgesteld. Deze ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Oplopende wachttijden bij UWV zorgen voor sterke stijging dwangsombedragen

De wachttijden voor sociaal-medische beoordelingen bij UWV zijn in 2025 opn ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Arbeidsdeskundigen nieuws