CBS onderzoekt verschillen in ziekteverzuim diverse bedrijfstakken | Arbeidsdeskundigen
07
jul
2017

CBS onderzoekt verschillen in ziekteverzuim diverse bedrijfstakken

Uit onderzoek door het CBS blijkt dat het ziekteverzuim in de horeca het laagst is en in het openbaar bestuur het hoogst.

De verschillen in verzuim hangen samen met de arbeidsomstandigheden in een bedrijfstak, kenmerken van de werknemers, en de bedrijfsgrootte. Zo heeft het lagere verzuim in de horeca er onder meer mee te maken dat er naar verhouding veel jonge werknemers in deze bedrijfstak werkzaam zijn.

In 2016 bedroeg het ziekteverzuim 3,9 procent: van alle duizend te werken dagen zijn er 39 verzuimd vanwege ziekte. Sinds 2006 is het verzuim onder werknemers vrij stabiel en fluctueert het tussen de 3,8 en 4,2 procent. In 2014 was het ziekteverzuim met 3,8 procent het laagst. Het CBS wijdt het verschil in ziekteverzuim tussen de bedrijfstakken deels aan de kenmerken van werknemers, zoals leeftijd en geslacht. Andere oorzaken zijn volgens de organisatie verschillen in arbeidsomstandigheden en het soort dienstverband.

Klik hier voor de volledige toelichting op het bericht en de bijbehorende grafieken.

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Ontdek het programma van de AD Parade op 12 juni 2025

Ontdek het programma van de AD Parade 12 juni 2025 en geef je op….DIT WIL J ...

NVvA
Arbeidsdeskundigen
Altijd verbonden met de NVvA – ontdek de nieuwe ledenapp

Wil je snel het laatste NVvA-nieuws lezen, de agenda bekijken of je inschri ...

NVvA
1 op de 5 werkhervatters vindt na WW-uitkering werk via uitzendbureau

In 2022 ontvingen 221 duizend mensen een WW-uitkering. Een jaar later had 5 ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws